Odzież z bawełny organicznej z dnia na dzień cieszy się coraz większym powodzeniem wśród świadomych konsumentów. Odpowiedzialna moda, o której mówi się dziś sporo, ale nadal niewystarczająco, dotyczy zarówno aspektów społecznych i ekologicznych. Chociaż, być może na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale każdy nasz wybór konsumencki może wspierać produkcję przyjazną środowisku i sprawiedliwy handel lub wykorzystywanie surowców szkodliwych dla planety oraz wyzysk taniej siły roboczej. MAX Green wpisując się w światowy trend etycznej i odpowiedzialnej produkcji, oferuje szeroki wybór odzieży z bawełny organicznej, do produkcji której nie używa się chemikaliów ani nawozów sztucznych. Dzięki naturalnym metodom powstałe w ten sposób ubrania są wolne od szkodliwych dla naszego organizmu związków.

Odzież z bawełny organicznej - z miłości do naszej planety

Czy wiesz, że produkcja jednego T-shirtu pochłania średnio 20 litrów wody? To tylko jeden z wielu problemów zachodzących przy produkcji konwencjonalnej bawełny. Przy jej uprawach zużywa się największą ilość pestycydów na metr uprawy. Szacuje się, że na plantacjach bawełny przez zatrucie środkami owadobójczymi umiera rocznie 20 tysięcy ludzi. Wszystko po to, abyśmy mogli kupić w sieciówce bluzkę za grosze. Odzież z bawełny organicznej jest nie tylko wolna od szkodliwych substancji chemicznych, ale jej produkcja nie zagraża środowisku, ani ludziom. Proces jej produkcji jest dokładnie kontrolowany, a wszystkie wykorzystywane substancje są w pełni biodegradowalne. Uprawy bawełny organicznej pozwalają na znaczne ograniczenie zużycia wody, a proces farbowania odbywa się dzięki naturalnym barwnikom, w pełni bezpiecznym dla gleby i wód gruntowych. Wybierając odzież z bawełny organicznej, troszczysz się o środowisko naturalne!

Odzież z bawełny organicznej to gwarancja twojego komfortu

Z pewnością każdy z nas jest świadomy, jak wiele środków chemicznych dodawanych jest do żywności, czy kosmetyków. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nasz ulubiony bawełniany T-shirt może być pełen pestycydów, nawozów sztucznych i niebezpiecznych barwników, powodujących podrażnienia skóry oraz alergie. Wybierając odzież z bawełny organicznej nie narażamy się na kontakt ze skażonymi materiałami, które choć wyglądają niewinnie, mogą bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli nie przekonuje Cię aspekt zdrowotny (choć powinien!) to zwróć uwagę na fakt, że odzież z bawełny organicznej ma dużo lepszą jakość, więc nie musimy się martwić, że po miesiącu, czy kilku praniach, nasza ulubiona bluzka nie będzie nadawała się do noszenia. Dzięki temu, że bawełna organiczna nie jest poddawana działaniu chemikaliów, jej włókna są sprężyste, a tym samym odporne na upływ czasu. Kupując odzież z bawełny organicznej masz gwarancję, że posłuży Ci ona przez bardzo długi czas. MAX Green oferuje szeroki wybór odzieży z bawełny organicznej, która mając uniwersalny i minimalistyczny charakter zadowoli gusta najbardziej wymagających klientów. Zainwestuj już dziś w produkty, które są stylowe, ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia!

Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona internetowa maxgreen.pl (i odpowiednio każda ze stron, z których korzysta sklep) korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików Cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.maxgreen.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o informacji dotyczącej Cookies można dowiedzieć się tutaj